logo
logo
logo
logo
logo

“MUTLU ŞEHİR KOCAELİ” TEMALI KO-MEK RESİM YARIŞMASI”

(Resim Yarışması)

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK), mutlu şehir konseptiyle; akıllı, kolay, erişilebilir, çevreci, demokratik, katılımcı şehir olma yolunda Kocaeli’nin daha yaşanabilir bir şehir olmasına katkı sağlamak amacıyla resim branşına devam eden kursiyerler arasında “Mutlu Şehir Kocaeli” temalı resim yarışması düzenlemiştir. Mutlu Şehir Kocaeli’yi ön plana çıkartan soyut ve somut özgün unsurlar yarışma temasına dahildir. Düzenlenen yarışma ile K.B.B. ve KO-MEK için hem sanatsal hem de belgesel kaynak edinilmesi hedeflenmektedir.

Resim Yarışma Takvimi:

Resim Yarışması Duyuru Tarihi : 14 Ocak 2020 Salı

Resim Yarışmasına Son Başvuru Tarihi : 27 Nisan 2020 Pazartesi günü (www.komek.org web sitesi üzerinden başvurular alınacaktır.)

Eser Teslim Tarihi – Saati ve Yeri : 30 Nisan 2020 Perşembe günü Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü Leyla Atakan Kültür ve Eğitim Merkezi Halkla İlişkiler Birimi Seçici Kurul

Değerlendirmesi ve Sonucun İlanının Tarihi ve Saati: 7 Mayıs 2020 Perşembe

Yarışmada Kullanılan Teknik ve Eser Boyut / Ebat:

Yağlıboya tekniği kullanılabilir.Kursiyerler belirtilen teknikte, istedikleri ebattaki eserleri ile yarışmaya katılabilirler.

Yarışma Kuralları ve Resimlerin Kullanımı:

Katılım ücretsizdir. Yarışmaya, seçici kurul üyeleri ve birinci dereceden yakınları dışında 2019-2020 eğitim- öğretim yılında KO-MEK resim kursunda eğitim alan kursiyerler katılabilir. Yarışmaya katılan resim birebir kopya kabul edilmez. Böyle bir durum jüri tarafından tespit edilirse resim yarışmadan diskalifiye olur. Yarışmacılar Kocaeli il sınırları içerisinde bulunan yer ve durum dışında herhangi bir resim ile yarışmaya katılırlarsa (tespit edildiği takdirde ödül almış olsa dahi) diskalifiye edilir. Jüri değerlendirmesi sonucu dereceye giren ilk dört resim KO-MEK genel sergisinde sergilenecektir. Yarışmacı yarışmaya katıldığı resmin ön yüzünde isim veya imzasını kullanamaz. Katılımcılar anlatım biçiminde ve resim boyutunda özgürdür. Ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan resimler KO-MEK tarafından eser sahibinin adı belirtilmek suretiyle öncelikle www.kocaeli.bel.tr ve www.komek.org gibi internet sitesi, facebook, twitter gibi sosyal medya gibi dijital ortamlarda tanıtım amaçlı kullanılabilecektir. Bunun için ayrıca telif ödenmeyecektir. Yarışma sonrası dereceye girmeye hak kazanan ilk dört eserin kullanım ve tasarruf hakkı KO-MEK’e ait olup eserler iade edilmeyecektir. Katılımcılar eserlerin sergilenmesini kabul eder. Resimlerin Kocaeli Büyükşehir Belediyesi dışında üçüncü şahıslarca izinsiz kullanımı durumunda, sanatçı fikir ve sanat eserleri kanunundan doğan haklarını tek başına kullanabilir. Dereceye girmeyen resimler, genel sergi sonrasında sahibine teslim edilecektir. Yarışmacı eseri 2 ay içerisinde teslim almazsa, KO-MEK resimden mesul tutulamaz.

Yarışma Ödülleri:

  • Derece Ödülü: 2000 TL
  • Derece Ödülü: 2000 TL
  • Derece Ödülü: 2000 TL
  • Derece Ödülü: 2000 TL

İletişim: Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü Leyla Atakan Kültür ve Eğitim Merkezi Basın Yayın ve Halka İlişkiler Tel: 0 262 325 63 63 Dahili 2422-2423

YARIŞMAYA KATILIM

;